Activity

 • Galaxy posted an update 2 years, 5 months ago

  Naprawa telefonów komórkowych

  Bez względu na model telefonu komórkowego, wartość zakupionego sprzętu, oprogramowanie czy ochronę i naszą uwagę nad sprzętem – w życiu każdego posiadacza telefonu komórkowego nadchodzi moment, gdy coś się popsuje. Chwila nieuwagi, wypadek albo, jak to bywa najczęściej – „kiedy samo się popsuło”. Finał historii jest jednak zawsze taki sam – telefon trzeba naprawić.

  Rynek telefonów

  Jeszcze nie dawno, gdy telefony były potężne (podczas gdy zarówno ich zasięg jak i możliwości były bardzo nikłe) ilość miejsc naprawy telefonów była niewielka. Szczególnie, jeśli odniesiemy to do dzisiejszej sytuacji. Wynikało to z bardzo prostej przyczyny. Telefony komórkowe wówczas były towarem niemal luksusowym, na który niewielu było stać, toteż komórki nie były tak popularne jak dziś, gdy niemal każdy może sobie na nią pozwolić. Po drugie te kilkanaście lat temu były one bardziej wytrzymałe, co wynikało również z faktu, że posiadały zdecydowanie mniejszą liczbę funkcji. Dziś to już historia. Obecnie w Polsce około 64% ludzi posiada tylko smartfony, w zeszłym roku sprzedano ich blisko 9 milionów egzemplarzy! Żaden telefon nie jest jednak niezniszczalny i chyba każdy zna ten ból, gdy uszkodzi się wyświetlacz czy ekran dotykowy.

  Usterki

  Czasami usterka jest niewielka i naprawdę łatwa do naprawy – przede wszystkim przez wykwalifikowaną w tym temacie osobę. Niekiedy wystarczy małe zabrudzenie czy usterka kabla, żeby telefon odmawiał posłuszeństwa jego użytkownikowi. Czasem jest to jednak poważna wada wymagająca nieco większej rozterki z telefonem, który oddajemy do serwisu i niestety również pewnej kwoty pieniędzy, które musimy poświęcić na jego naprawę. Dopiero wówczas zdajemy sobie sprawę jak mocno telefon obecny jest w naszym życiu, że jest to nieodłączna część każdego dnia – komunikacji ze światem czy czerpania informacji. Oczywiście jednym z rozwiązań jest inwestycja w nowy telefon komórkowy, ale często albo jesteśmy zbyt przywiązani do obecnego telefonu, albo mamy na nim istotne dla nas informacje/dane albo zwyczajnie nie mamy czasu chodzić i szukać nowego telefonu. Poza tym zdecydowanie bardziej opłaca się naprawa telefonu niż jego wymiana na nowy. Również z finansowego punktu widzenia.

  Najczęściej idziemy do serwisu z wadami za które poniekąd sami odpowiadamy, bowiem główne przyczyny uszkodzenia, jakie zaświadczają serwisy telefonów komórkowych to pęknięta szybka czy zalanie telefonu. Częstą wadą jest również niedziałający mikrofon oraz brak reakcji na ładowanie telefonu. Zdarza się również zawirusowanie telefonu, który przecież dziś coraz bardziej przypomina mały komputer przez ilość dostępnych na nim funkcji. I często właśnie używając smartfona z włączonym bluetoothem narażamy go na ściągnięcie niechcianych wirusów.

  Naprawa telefonów komórkowych

Copyright ©2022 Caendra, Inc.

Contact Us

Thoughts, suggestions, issues? Send us an email, and we'll get back to you.

Sending

Sign in with Caendra

Forgot password?Sign up

Forgot your details?